21 Şubat 2011 Pazartesi

Turkcell T10 ve Vodafone 845 Rom Atma Huawei U8100/U8110/U8120 [Eclair] Pro Celestial V2


Daha önce sizlere Huawei U8100/U8110/U8120 [Eclair] Pro Celestial - Turkcell T10 ve Vodafone 845 Rom Atma konusunda sizlere şimdi anlatacağım bu Rom'un ilk versiyonunun kurulumunu anlatmıştım, şimdi sırada bu Rom'un yeni versiyonu var...Turkcell T10 ve Vodafone 845 Rom Atma Huawei U8100/U8110/U8120 [Eclair] Pro Celestial V2
Turkcell T10 ve Vodafone 845 Rom Atma Huawei U8100/U8110/U8120 [Eclair] Pro Celestial V2


Bu rom ile çok daha stabil çalışan bir telefonunuz olacak, hızınız artacak üstelik bu hız artışı pil harcamanızı arttırmayacak, fazla söyleyecek bir şey yok TCT RLS4B veya TCT RLS4D kullanıyorsanız bu rom size çok tanıdık gelecek ve çok hoşunuza gidecek.

Bu rom ile beraber sizlere önerebileceğim diğer iki rom ise yine bu rom'un ilk versiyonu olan Pro Celestial V1 ve Fresh Zodıac Fruit Rom olabilir.

Tabi ki Android 2.2 Froyo Rom'u da deneyebilirsiniz, henüz çok stabil olmasa da oldukça hızlı ve yepyeni olduğunu söylemem yeterli olacaktır sanırım.

Bazı arkadaşlar soruyor neden Jit paketlerini yayınlamadığımı, açık konuşmak gerekirse Jit paketleri bazı uygulamalarda sorun çıkartmakta ve kurulum yapan kişiler NoJit işlemini yapmadan bu rom sorunlu diye düşünmekteler, zaten Jit'in ne olduğunu bilen kişi kendi istediği gibi telefonunu yapılandırır, diğer arkadaşların aklını fazla karıştırmaya gerek yok.

Klasik uyarımı yapayım : Bu noktadan sonra yazacaklarımdan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum, çünkü bu noktadan sonra yazıyı okumaya devam ederseniz yapacağınız işlemler telefonuzun garanti kapsamı dışında kalmasına sebebiyet verebilir. Ayrıca yanlış bir işlem gerçekleştirmeniz durumunda telefonunuz hiç açılmayabilir...

Devam ediyorum, belki siz de ediyorsunuzdur.

Bir önceki anlatığım romlarda bulunan tüm özellikler bu romda da mevcut tabi ki tüm uygulamalar güncellenmiş...

Turkcell T10 ve Vodafone 845 Rom Atma Huawei U8100/U8110/U8120 [Eclair] Pro Celestial V2 Kurulumuna BaşlayalımGerekli Malzemeler
-1 Adet Huawei U8100/U8110/U8120 [Eclair] Pro Celestial ROM V2
-1 Adet T10archive.rar ( içinden 4 adet zip dosyası çıkacak )
-1 Adet T10 (Huawei u8110) full şarjı dolu telefon

Daha önce hiç kurulum yapmamış olanlar buradan okumaya başlasın, herhangi bir rom kurulumunu telefonuna yapmış olanlar ise bu bölümü atlasın...

-Öncelikle yeni aldığımız T10 (Huawei u8110) telefonumuz full şarj olana kadar bekliyoruz, bu sırada aslında pek bekleyemiyoruz baya bir karıştırıyoruz telefonu ama şarj olmasını mutlaka beklemeliyiz yoksa olmaz. Telefonumuzun şarjı tamamen dolduğunda ve muhtemelen biz karıştırılabilecek her yerini karıştırdıktan sonra telefonumuzu kapatıp hattımızı telefonumuzdan çıkarıyoruz( karıştırırken hattı takmıştık değil mi ).

-Bataryayı tekrar telefonumuza takıyoruz, ben bu işlemden sonra arka kapağı kapamadım, sizde kapamayın, çünkü ilerleyen süreçte bataryayı tekrar çıkarmamız gerekecek.

-Telefonumuzu hatsız olarak açıyoruz, şimdi yapacağımız işlem telefonumuzu usb yolu ile bilgisayarımıza bağlamak, telefonumuz bilgisayarımıza bağlandığında karşımıza bir ekran geliyor bunun sebebi telefonun sanal cd oluşturması, ekranda USB sürücülerini kurmamızı belirten ikona tıklıyoruz, isterseniz Pc Suite For Android Handset isimli programı da kurabilirsiniz, ben kurdum...

-Şimdi USB sürücülerimizin doğru kurulup kurulmadığına bakma zamanı, bir önceki adımda kurulumları yaptı iseniz Başlat > Denetim Masası > Sistem > Donanım > Aygıt Yöneticisi yolunu izleyelim ve burada hatalı Android 1.0 gibi bir sürücü olup olmadığına bakalım, olmaması lazım eğer varsa tekrar yükleyeceğiz USB sürücülerini, ben olmadığını varsayarak devam ediyorum.

-Yukarıda gerekli malzemeleri sayarken 1 Adet T10archive.rar ( içinden 4 adet zip dosyası çıkacak ) demiştim, bu rar dosyasının muhteviyatı
1- TCT_tmo_u8110_update_2.zip
2- TCT_NoJIT_update.zip
3- TCT_JIT_update.zip
4- 1.6.2-pulsemini-amonrarecovery.zip

-Bu dosyaları masa üstümüze çıkaralım ( masa üstü boş olursa daha rahat çalışırsınız aklınız karışmaz ).

-Yukarıda gerekli malzemeleri sayarken 1 Adet Huawei U8100/U8110/U8120 [Eclair] Pro Celestial V2 ROM demiştim, bu dosyayı telefonumuza usb yolu ile aktaralım, ardından donanımı güvenle kaldır diyerek telefonumuzun bilgisayarımızla olan bağlantısı keselim.

-Şimdi 1.6.2-pulsemini-amonrarecovery.zip dosyası masa üstümüzde durmakta, bu dosyayı masa üstümüzde açalım içindeki 1.6.2-pulsemini-amonrarecovery klasörünü olduğu gibi masa üstümüze sürükleyip bırakalım.

-Evet yaptım şimdi şimdi dediğinizi duyar gibiyim, bende bu tip yazıları okurken orada anlatılan işlemleri gerçekleştirmesem dahi heyecanlanıyorum, biraz sabır diyorum.

-Çalışmaya devam eden telefonumuzu kapıyoruz.

-Devam edelim, telefon kapalıyken ( bilgisayar ile olan bağlantısını kestik unutma ) Ses kısma tuşu + Kırmızı kapama tuşu + Açma kapama tuşuna basıyoruz. Sırası ile basın.

-Şimdi karşımıza ANDROİD yazısı gelecek, biraz serin kanlı olun.

-Bilgisayarımızın Masa üstünde bulunan 1.6.2-pulsemini-amonrarecovery klasörünü açalım, bu klasörün içinde install-recovery-windows.bat dosyası bulunmakta, gördünüz değil mi ?

-Telefonumuzu bilgisayarımıza yine USB yolu ile bağlayalım, telefonumuzun bağlantısı gerçekleştikten sonra install-recovery-windows.bat dosyasını çalıştıralım, bir kaç saniye süren bir işlem yapacak ve bu işlem sırasında siyah bir dos ekranı açılıp kapanacak( bazen kapanmıyor biraz panik yapmama ve serin kanlılık lazım ).

-Güvenli kaldır diyerek ( demeye gerek kalmayabiliyor ) telefonumuzu kaldırıp bilgisayar ile olan bağlantısını kesiyoruz.

-Bu süreçte telefonunuz kendi kendine kapanmış olabilir ( bazı telefonlarda olduğunu okudum ) veya kapanmaya da bilir, ne yaparsanız yapın telefon kapanmıyacak ANDROİD yazısı ekranda kalacak biraz panik yapmama ve serin kanlılık lazım, telefonun bilgisayarla olan bağlantısını kestiğimize emin olduktan sonra eğer telefon kapanmış ise bir sonraki adıma geçin, eğer telefon kapanmadı ise telefon bataryasını sökün 5 saniye kadar bekleyip takın, telefonun kendi kendine açıldığını göreceksiniz bırakın açılsın, telefon tamamen açıldıktan sonra telefonunuzu kapayın.


Herhangi bir rom kurulumunu telefonuna yapmış olanlar ise bu bölümden devam etsinler tabi ki ilk kurulum yapanlarda devam ediyor.


-Yukarıda gerekli malzemeleri sayarken 1 Adet Huawei U8100/U8110/U8120 [Eclair] Pro Celestial V2 ROM demiştim, bu dosyayı telefonumuza usb yolu ile aktaralım, ardından donanımı güvenle kaldır diyerek telefonumuzun bilgisayarımızla olan bağlantısı keselim. ( bu adım yukarıda hiç kurulum yapmayanlar tarafından uygulandığı için tekrarlanmasına gerek yok )

-Telefonumuzu Ses açma tuşu + Yeşil arama tuşu + Açma kapama tuşlarına sırası ile basarak açıyoruz.

-Karşımıza gelen ekranda Wipe seçeneği ile önceki Rom'dan kalan tüm dosyaları siliyoruz. ( wipe ekranında yer alan ilk seçenek )

-Sonra telefonun ses kısma tuşu ile ana ekrana dönüyoruz.

-Karşımıza gelen ekranda Flash zip from sdcard seçeneğine gelelim Pro_Celestial_v2.zip dosyasını seçelim ve kuruluma başlayalım, bir kaç dakika sürecek, panik yapmama ve serin kanlılık gerekli.

-Kurulum bittikten sonra reboot etmeden devam ediyoruz.

-Partition sdcard seçeneğini tıklıyoruz.

-Swap alanı 32 MB seçiyoruz.

-Uygulama kurulacak alanı 512 MB seçiyoruz.

-Bir dakikaya yakın bir sürede işlemi gerçekleştiriyor.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra Reboot atıyoruz (a2sd ekranından üst menüye dönmek için ses kısma tuşu kullanılır)

Karşımıza ANDROID yazısı geliyor, DİKKAT ilk açılış uzun sürecek, ANDROID yazısı yaklaşık 2 dakika sonra gidecek ( bazen kısa sürdüğü de oluyor ) ve karşımıza yanıp sönen bir android görseli gelecek, yaklaşık 2-3 dakika sonra telefonunuz açılacak, bu açılma hızı sadece ilk açılma içindir.

İşte hepsi bu kadar...

Bu yazıyı alıntılayacaksanız Lütfen Mert Heper tarafından siteniz.org için yazıldığını belirtmeyi unutmayın.

+Extra.rar dosyası yükledim sizler için bu dosya içinde applanet - beautiful widget ve siteniz.org android arayüzü bulunmakta.