12 Aralık 2011 Pazartesi

Turkeyforum.com Hacklendi mi ?

Türkiye'nin en büyük ve en köklü forumlarından biri olan Turkeyforum.com adesine bu sabah itibari ile girmek isteyenler http://www.jo1sat.com/ adresine yönlendirilmekte.

Bu durum Turkeyforum.com hacklendi mi sorusunu akıllara getirmekte.


Gün içinde Turkeyforum.com yönetiminin duruma müdahale etmesi ve bir açıklama yapması beklenmekte.

15 Aralık 2011 Tarihli Turkeyforum.com Yönetimi Açıklaması Aşağıdadır...


Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bize yüzlerce mail yollayan ve halimizi hatırımızı soran tüm dostlarımıza teşekkürler ederiz. Forum kapalı olmasına rağmen bu süre zarfında gece yarılarına kadar sabırla açılmasını bekleyen üyelerimize de teşekkür ederiz. Bu arada orada burada arkamızdan yazı yazan 3 kuruşluk insan gibi görünen mahluklarada yazacak şeyim çok ama onunda zamanı gelecektir.

Kısacası büyük bir siber grup tarafından özellikle hedef alınmadığımız halde sadece alexa vs. oranları yüksek olduğundan direk hedef haline geldik.Durumdan sonra çok çok özür dilendi ancak yapacak bir şey pek yoktu.

Dolayısı ile 2 sunucumuzda devre dışı kaldı ve tamamen kullanılamaz hale geldi.Lütfen kimse güvenlik vs. demesin bu grup FBI, CIA, Greenpeace gibi büyük sunucuları bile bu hale getiriyor

Sistemimizde eklentileri ayrı bir yerde tuttuğumuzdan maalesef bunları kaybettik.Ancak forum veritabanımız yedekli olduğundan sorun olmadı.

Kısacası tekrar kurulumlar ,ayarlar derken çok konuşanlar oldu farkındayız.Ama o 3 kuruşluk şahsiyetler zaten oldukları yerlerden paylarını aldılar/alacaklar.

Kimseyle bir derdimiz yok,zaten yazdığım üzere direk hedef alınmadık.Bu nedenle bir sıkıntımız yok.

Bu 2-3 günlük dönemde bizlere destek veren özellikle siz üyelerimiz ve ardından eklentileri telafi etmek için uğraşan Adviser, Supervisor ve yönetim kadrosunada çok teşekkürler.

Anlayışınız için tekrar teşekkürler.

Saygılarımla